• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Vermogens
  • /
  • Het vermogen van Michael van Praag (2026): hoeveel is hij waard?

Laatste update: 02/08/2026

Michael van Praag is een van de bekendste voetbalbestuurders van Nederland. Hij was jarenlang voorzitter van Ajax en daarna van de KNVB, en bouwde zowel binnen als buiten het voetbal een aanzienlijk vermogen op.

Voordat hij de voetbalwereld in ging, verdiende hij zijn geld als ondernemer met winkels op luchthavens. We zetten zijn loopbaan en vermogen op een rij.

Wat is het vermogen van Michael van Praag?

Het vermogen van Michael van Praag wordt geschat op 3 tot 5 miljoen euro, al houden sommige bronnen het op zo’n 10 miljoen euro. Hij bouwde dit op als ondernemer met elektronicawinkels op luchthavens, en daarna via bestuursfuncties bij Ajax en de KNVB, advieswerk en investeringen.

Wie is Michael van Praag?

Michael van Praag is een voormalig voetbalbestuurder die van 1989 tot 2003 voorzitter was van Ajax. Daarna was hij van 2008 tot 2019 voorzitter van de KNVB, de Nederlandse voetbalbond.

Voordat hij de voetbalwereld in ging, maakte Van Praag fortuin als ondernemer met franchise-elektronicawinkels op verschillende luchthavens. Die zakelijke basis legde de fundering onder zijn vermogen.

Leuke weetjes over Michael van Praag

  • Voordat hij voorzitter van Ajax werd, verdiende hij zijn fortuin met franchise-elektronicawinkels op luchthavens.
  • Hij was 14 jaar voorzitter van Ajax (1989-2003) en daarna 11 jaar voorzitter van de KNVB (2008-2019).

Hoe heeft Michael van Praag zijn vermogen verdiend?

De basis van zijn vermogen legde Van Praag als ondernemer. Met zijn franchise-elektronicawinkels op luchthavens bouwde hij een stevige financiële positie op, nog voordat hij zijn bestuurlijke carrière in het voetbal begon.

Daarna kwamen de inkomsten uit zijn rollen bij Ajax en de KNVB, aangevuld met advieswerk, spreekbeurten en betrokkenheid bij zakelijke projecten binnen en buiten het voetbal. Investeringen zorgen voor een stabiele financiële positie.

Welke functies bekleedde Michael van Praag?

Van Praag was van 1989 tot 2003 voorzitter van Ajax, een periode waarin de club tot de Europese top behoorde. Daarna leidde hij van 2008 tot 2019 de KNVB als voorzitter.

Ook op internationaal niveau was hij actief; hij stelde zich onder meer kandidaat voor het voorzitterschap van de FIFA. Tegenwoordig is hij betrokken als commissaris en adviseur en wordt hij gevraagd als spreker.

Veelgestelde vragen over het vermogen van Michael van Praag

Wat is het vermogen van Michael van Praag? +

Het vermogen van Michael van Praag wordt geschat op 3 tot 5 miljoen euro, al houden sommige bronnen het op zo’n 10 miljoen euro.

Welke functies had Michael van Praag? +

Michael van Praag was voorzitter van Ajax (1989-2003) en daarna voorzitter van de KNVB (2008-2019).

Hoe verdiende Michael van Praag zijn geld? +

Voordat hij de voetbalwereld in ging, maakte hij fortuin met franchise-elektronicawinkels op luchthavens, aangevuld met bestuurs- en advieswerk.

Was Michael van Praag voorzitter van de KNVB? +

Ja, Michael van Praag was van 2008 tot 2019 voorzitter van de KNVB.

Over de auteur Onno

Mijn naam is Onno en ik ben een van de oprichters van ThinkRich.nl. Ik heb op mijn 18e verjaardag voor het eerst een aandeel gekocht en beleg sindsdien al jaren in aandelen, obligaties en ETF’s bij verschillende banken en brokers. Omdat ik het leuk vind om mensen hierover te informeren, schrijf ik over alles wat jij moet weten om te beginnen met beleggen. In mijn artikelen geef in duidelijke taal uitleg over de beurs, soorten beleggingen en manieren waarop jij meer uit je vermogen kunt halen.

Andere bekeken ook:

>